loading
  • Rohkem mugavust, vähem stressi: automaatne pikivahe hoidmine eessõitva sõidukiga
  • Andmete ühildamine: Astra adaptiivne püsikiirusehoidja kombineerib radaranduri ja esikaamera infot
  • Tulevik: adaptiivne püsikiirusehoidja ja juhiabisüsteemid on automatiseeritud juhtimise võtmekomponentideks

Rüsselsheim. Opel toob väike-keskautode segmenti uusima adaptiivse püsikiirusehoidja (ACC ehk Adaptive Cruise Control) tehnoloogia, pakkudes kuuekäigulise automaatkäigukastiga Astra luukpära ja Sports Toureri mudelites uut radaranduri ja kaamera koostööl põhinevat adaptiivset püsikiirusehoidjat.

Tavalise püsikiirusehoidjaga võrreldes pakub adaptiivne versioon lisamugavust ja vähendab juhi stressi, hoides pikivahet eessõitva sõidukiga. Adaptiivne püsikiirusehoidja kohandab kiirust automaatselt, et hoida eelnevalt valitud kaugust eessõitvast sõidukist. Aeglasemalt sõitvale sõidukile järele jõudes aeglustab süsteem teie autot automaatselt ning vajadusel ka pidurdab kergelt. Kui eessõitev sõiduk kiirendab, tõstab adaptiivne püsikiirusehoidja ka teie auto kiirust kuni valitud piirkiiruseni. Kui teie ees ühtegi sõidukit ei sõida, toimib adaptiivne püsikiirusehoidja tavalise püsikiirusehoidjana; lisafunktsiooniks on auto pidurdamine allamäge sõites, et mitte piirkiirust ületada.

Opeli uue põlvkonna adaptiivne püsikiirusehoidja ei kasuta mitte ainult traditsiooniliste süsteemide radarandurit, vaid ka Astra esikaamerat, et samas sõidureas Astra ees sõitvat autot tuvastada. Süsteem töötab kiirusel 30 – 180 km/h.

Astra täieliku kiirusvahemiku adaptiivne püsikiirusehoidja suudab teie auto eessõitva sõiduki taga isegi täielikult peatada, pakkudes juhile näiteks ummikutes täiendavat abi. Kui auto on täielikult peatunud, saab kolme sekundi pärast automaatselt eessõitva sõiduki järel sõitu jätkata. Samuti võib juht sõidu jätkamiseks vajutada lülitile “SET-/RES+” või gaasipedaalile, kui eesolev sõiduk jälle sõitma hakkab. Kui eessõitev sõiduk hakkab liikuma ja juht ei reageeri, edastab adaptiivne püsikiirusehoidja visuaalse ja helilise meeldetuletuse. Seejärel hakkab süsteem taas eessõitva sõiduki kiirust jälgima ja teie auto kiirust kohandama (kuni seadistatud kiiruseni).

“Opeli jaoks tähendab sõidunauding seda, et autojuhtimine ei tohiks olla igav, aga samas ka mitte liigset pingutust nõudev,” ütleb Opeli autotehnoloogia asepresident William F. Bertagni. “Astra uue põlvkonna adaptiivse püsikiirusehoidja tehnoloogia sobib suurepäraselt meie eesmärgiga muuta pikamaasõidud või sagedaste seisakutega sõidud lihtsamaks ning aidata juhil jääda värskeks ja keskendunuks.”

Adaptiivse püsikiirusehoidja juhtimine toimub roolil olevate lülitite abil ning juht saab valida kolme kauguse vahel eessõitvast sõidukist: “lähedal”, “keskmine” või “kaugel”. “SET-/RES+” lülitiga saab kiirust reguleerida ning näidikuteplokki kuvatavad ikoonid teavitavad juhti sõidukiirusest, valitud kaugusest ja sellest, kas adaptiivne püsikiirusehoidja on tuvastanud eessõitva sõiduki.

Adaptiivne püsikiirusehoidja kuulub järgmiste mootoritega Astra viieukselise luukpära ja Astra Sports Toureri versioonide lisavarustusse:

MootorBensiin / Diisel

Kütusekulu l/100 km (NEDC, kombineeritud)

CO2 saaste g/km (NEDC, kombineeritud)

150 hj 1,4 l ECOTEC otsesissepritsega turbo

 B5,6-5,4128-124

200 hj 1,6 l ECOTEC otsesissepritsega turbo

 B6,1-6,0142-138

136 hj 1,6 l CDTI

 D4,6-4,4122-115

Adaptiivne püsikiirusehoidja ja Astra täiendavad juhiabisüsteemid on intelligentsete tulevikuautode ja automatiseeritud juhtimise võtmekomponentideks. Sõidurea hoidmise abisti korrigeerib kergelt Astra rooli, kui auto peaks sõidureast kõrval kalduma hakkama ja sõidurea märgistuse ületamisel järgneb sõidureast väljumise hoiatus. Eessõitvale sõidukile otsasõitu vältida või selle tagajärgi leevendada aitavad automaatne hädapidurdus, integreeritud pidurdusabi, otsasõiduhoiatus ja pikivaheindikaator. Kui Astra liiga kiiresti eessõitvale sõidukile läheneb ja on olemas vahetu kokkupõrkeoht, vilgub esiklaasil juhi vaateväljas rida punaseid LED tulesid. Astra esiklaasi ülaossa paigaldatud monokaamera kogub kokku kõikidelt eelnimetatud süsteemidelt saadud info.

Tagasi ülesse